SIMSICAK BİR AİLE DİZİSİ “ASLAN AİLEM” EKİM’DE TRT 1’DE BAŞLIYOR!

ES Film yapımcılığında çekilen yönetmenliğini Ömer Uğur’un üstleneceği sıcacık bir Aile dizisi “Aslan Ailem” Ekim ayında TRT ekranlarına gelmeye hazırlanıyor.

“Payitaht Abdülhamid” ve “İsimsizler” gibi önemli dizi projelerinin yaratıcısı ES Film, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici, ‘Aslan Ailem’ ile ekranlara aile ilişkilerinin değerini anlattıkları, aynı zamanda romantizmi ve komediyi içinde barındıracak yepyeni bir projeye imza atacaklar.

Başrollerini Zerrin Sümer, Benian Dönmez, Hakan Salınmış, Ferdi Sancar, Akın Akınözü, Fırat Altunmeşe, Bora Akkaş, Levent Özdilek, Burcu Özberk, Esra Sönmezer, Eda Şölenci, Mehmet Şeker ve İpek Özağan’ın paylaşacağı dizi Ekim ayı itibariyle TRT 1 ekranlarında!

Öykü ve senaryosunu Nuray Uslu ve Ayça Mutlugil’in yazdığı dizinin Genel Koordinatörlüğünü Sibel Tuna, Uygulayıcı Yapımcılığını Zeynep Tuna üstlenirken, dizinin müziklerinde klarnet virtüözü Serkan Çağrı imzası yer alacak.

Çekimleri Poyrazköy ve civarında gerçekleşen “Aslan Ailem”, karakterleri birbirinden farklı 4 erkek kardeş ile anne, baba ve babaannelerin etrafında dönen, bu eksende birbiriyle sürpriz bağlantılar yaşayacakları romantik, heyecanlı hikâyeleri de içinde barındıran tatlı, sıcak ve komik bir aile dizisi olarak Ekim ayında TRT1 ‘de!

Kim Kimdir?

Vedat Aslan (Hakan Salınmış): 55–56 yaşlarında olan Vedat, Aslan ailesinin babasıdır. Yıllar önce İstanbul’a karısı Hatice ve annesi Hayriye ile birlikte göç etmişlerdir. Tarla, toprak, bahçe işlerinden anladığı için çiftliklerde iş bulmuştur. Sonrasında edindiği derme çatma bir çiftliği otuz yıllık emekle bir yeryüzü cennetine çevirmiştir. Şeker hastası olan Vedat kolaylıkla sinirlenebilmektedir. En büyük oğlu Gayret’e ve en küçükleri olan Mutlu’ya sık sık laf sayar. Yine de günün sonunda kimseye kıyamaz. Şefkatli bir babadır. Çocukları için her şeyi yapar. Karısını çok sever, bir dediğini iki etmez. Annesine karşı saygısını asla kaybetmemiştir. Fazlasında gözü olmayan, elindekilerle yetinip mutlu olabilen biridir. Hastalığından dolayı istediklerini yiyememesi dışında pek bir sorunu yoktur.

Hatice Aslan (Benian Dönmez): Vedat’la aynı yaşta olan Hatice, yıllarca hiç şikayet etmeden evin tüm işlerine koşturmuştur. Kayınvalidesi Hayriye’yi kendi annesi gibi sevip saymaktadır. Dünyanın en sakin, en güleryüzlü kadını olan Hatice, söz konusu ailesi, çiftliği ve evlatları gibi sevdiği tavukları olunca bir anda aslan kesilir. Son derece hamarattır. Oldukça lezzetli yemekler yapar. Deli dolu, enerjisi çok yüksek bir kadındır. Öyle bir karakterdir ki saf mı yoksa çok mu zeki olduğu kolay kolay anlaşılmaz. Ailesi bir arada oldu mu başka bir şeye ihtiyaç duymaz. Bir an önce büyük oğlu Gayret’in mürvetini görmek istemektedir.

Gayret Aslan (Ferdi Sancar): 30’lu yaşların başında olan Gayret, ailenin en büyük oğludur. Özel bir hastanede röntgen teknikeri olarak çalışmaktadır. Ailenin diğer fertlerine göre biraz sıra dışı kalan Gayret, titizlik tanımını baştan yapar. En büyük hobileri, temizlik ve ütüdür. Başından kısacık bir aşk ve sonrasında beş gün süren bir evlilik geçmiştir. Sonrasında şansı yaver gitmemiş ve evdekiler tarafından, “başımıza kaldı,” diye sıfatlar takılmıştır. Kardeşlerine çok bağlıdır ama aşırı titizliği ve hijyen takıntısı nedeniyle yanlarına pek yaklaşmaz. Duygularını içinde yaşayan bir karakterdir.

Murat Aslan (Akın Akınözü): Evin iki numaralı oğlu Murat, otuz yaşında bir polis memurudur. Mali şubede komiserlik yapmaktadır. Murat, son derece zeki, güçlü bir ahlak ilkesine sahip, idealist bir polistir. Gözlem yeteneği sayesinde küçücük detaylarla inanılmaz analizler yapabilir. Sert bir görüşünü olmasına rağmen sıcacık bir kalbe sahiptir. Ailesine fazlaca düşkündür, öyle ki nerede olursa olsun annesi aradığında telefonu açar. Evin en aklı başında, ciddi olan ferdi olduğu için hemen her konuda önce onun fikri alınır. Sanki büyük olan Gayret değil de Murat’tır.

Umut Aslan (Fırat Altunmeşe): Evin üç numaralı oğlu Umut, yirmi sekiz yaşında, başarılı bir muhabirdir. Oldukça hırslıdır, bir an önce parlayıp şu an çalıştığından daha büyük bir kanala geçmeyi istemektedir. Bu yüzden kendini tehlikeli durumlara sokmaktan çekinmez. Abisi Murat’ın evdekilerce kayırıldığını düşünüp tek başına bir daire tutmuştur. Yine de sık sık ailesini görmeye gelir, bu nedenle birlikleri bozulmaz. Editörü Pelin ile sürekli çatışmalı bir ilişkileri vardır.

Mutlu Aslan (Bora Akkaş): Evin en küçük oğludur, yirmi iki yaşındadır. Abilerinin aksine bir an önce bir iş sahibi olmak, kendi parasını kazanmak gibi idealleri asla olmamıştır. Renkli bir karakter olan Mutlu, kendine çılgınca aşıktır. Tek önem verdiği şey nasıl göründüğüdür. Çalışmamak ve ailesinin baskısından kurtulmak için ne kadar duyulmamış bölüm varsa okumak ister. Kendi dışında bir iş söz konusu olunca dünyanın en tembel insanı kesilir. Kilosuna göre abartılı bir iştahı vardır. Düzeninin bozulmasından aklı çıkar.

Hayriye Aslan (Zerrin Sümer): Vedat’ın annesi olan Hayriye, yetmişli yaşların ortalarındadır. Yaşına göre oldukça sağlıklı ve dinçtir. Sevdiği yemekler pişmezse üzülür, suratı düşer, tavır yapar. Tüm ailesini ayrı ayrı sever ama lafını da sakınmaz. Torunları arasında en çok Murat’ı sevse de açık açık bunu belli etmez. Oldukça inatçı bir yapısı vardır. Konuşurken sık sık atasözlerini kullanır.

Burcu Olgun (Burcu Özberk): Yirmi beş yaşında bir üniversite öğrencisidir. Babasının biricik kızıdır. Bu yüzden fazlaca şımarık büyütülmüştür. Her şey onun istediği gibi olmalıdır. Yine de yanında çalışanlara asla kötü davranmaz. Duygusal bir yapısı vardır. Annesini altı yaşındayken bir trafik kazasında kaybetmiştir. Bu yüzden babasına daha da düşkün olmuştur. Annesine ait kolyeyi boynunda hiç çıkarmaz. Yaşantısı tamamen değiştiğinde, verdiği mücadeleyle birlikte hem hayatı hem de kendisini keşfedecektir.

Tayfun Olgun (Levent Özdilek): Ellili yaşlarında sonunda bir iş adamıdır. Çok yoğun çalıştığı için Burcu’nun istediği manevi ilgiyi pahalı hediyelerle giderebileceğini düşünür. Çok sevdiği eşi trafik kazasında ölünce bir kaç başarısız evlilik geçirmiştir. Şu an kendisinden genç bir kadın olan Hale ile evlidir. Hırsları yüzünden yıllar önce attığı yanlış adımlar, bugün bile onu rahat bırakmamaktadır. Karıştığı bir yolsuzluktan ötürü yurt dışına kaçmak zorunda kalır.

Hale Olgun (Esra Sönmezer): Kırklı yaşlarında olmasına rağmen oldukça bakımlı ve güzel bir kadındır. Sağlıklı yaşama ve spora takıntılıdır. Hırslıdır, gösteriş yapmayı sever ve hep fazlasını ister. Burcu’ya, Tayfun’u etkilemek için oldukça sıcak davranmaktadır. Bunu o kadar iyi yapar ki Burcu, Hale’ye “anne” diye seslenmektedir.

Cem Karabağ (Mehmet Şeker): Cem, ortağı Murat’la hemen hemen aynı yaştadır. Neşeli, enerjik bir yapısı vardır. Bazen saflaşıp tuhaf sorular sorabilir. Bazen aynısını tamamen etrafındakileri güldürmek için yapar. Sanki onu dengelemek istercesine Murat ne kadar az konuşuyorsa Cem o kadar konuşkandır. Her zaman ortağının arkasını kollar.

Pelin Erdem (Eda Şölenci): Yirmi altı yaşındadır. Umut’un haber müdürüdür. Oldukça başarılı haberler yaptıktan sonra güzel bir mevkiye yükselmiştir. İşi konusunda çok titizdir. Toplantılara geç kalınmasından hoşlanmaz. Her şeyden haberdar olmak ister. Umut’la sürekli çekişmesinin altında ona duyduğu ama itiraf edemediği aşkı gizlidir.

Mervecan Güzelsu (İpek Özağan): Yirmi beş yaşındaki Mervecan, Burcu’nun en yakın arkadaşıdır. Burcu kadar güzel olmasa da oldukça sempatik bir kızdır. Burcu’yu çok sever ama onun gölgesinden de ayrılamaz. Yalnız kalmaktan aklı çıkar. Sürekli telefon elindedir. Dünyada, sosyal medyada ne oluyorsa ilk onun haberi vardır.